Druk na tkaninach - PROGRAF SG
Telefon: +48 734 450 000
E-mail: handlowy@prografsg.com

         

Druk na tkaninach

tkaniny

Współczesna technika zaskakuje. Umożliwia tworzenie obrazów, które po naciągnięciu na ramę – np. podświetlanego kasetonu – tworzą iluzję przestrzennego obrazu. Lub arrasu, które tak pobudzają wyobraźnię każdego, kto odwiedził galerię sztuki średniowiecznej. Rozwój techniki umożliwia dziś uzyskanie takiego właśnie efektu.

Takie potrzeby estetyczne zaspokaja technologia termotransferu. Obraz drukujemy na specjalnym papierze. Następnie tak wydrukowany obraz jest przenoszony na tkaninę za pośrednictwem specjalnej maszyny. Tam na papier i tkaninę działają tempratura i siła nacisku. W efekcie żywe kolory wydruku przechodzą na tkaninę i tam pozostają.

Druk termotransferowy na tkaninach stanowi niejako odpowiedź na potrzeby estetyczne współczesnego konsumenta.

Druk na tkaninach to również ekologia. To produkt wielokrotnego użytku. Kiedy tylko uznamy, że się zakurzyły, zdejmujemy z ramy montażowej i pierzemy.

Istnieje szereg różnych form montażu. Tkaninę obszywamy silikonowym paskiem, wszywamy rzepy. Oczywiście realizujemy także zamówienia indywidualne – niezależnie od kształtu i rozmiaru.

 

Wydruk na tkaninach sprawdza się w takich zastosowaniach jak:

  • montaż na ramach tkaninowych
  • flagi, dekorujące eventy czy punkty sprzedaży jak dealer samochodowy
  • wysokiej jakości dekoracje nawiązujące estetyką do obrazów lub tkanych arrasów. Kojarzą się ze smakiem, gustem i zamożnością.

Materiały tekstylne, wykorzystywane do techniki termotransferu:
– Poliester 110 g oraz 210 g
– Tkaniny podświetleniowe w gramaturze 260-280 g
– Tkaniny elastyczne dedykowane pod ścianki wystawiennicze

Szerokość zadruku to aż 250 cm.