Aranżacja witryn i stoisk targowych - PROGRAF SG
Telefon: +48 734 450 000
E-mail: handlowy@prografsg.com

         

Aranżacja witryn i stoisk targowych

Witryna RAF

Aranżacje witryn

Aranżacja witryny sklepowej podobnie jak przygotowanie stoiska targowego to kwestie kluczowe. W pierwszym przypadku witryna decyduje o tym, czy Klient zainteresuje się sklepem. W drugim jak zapamięta stoisko i czy zrobi na nim wrażenie. W obydwu przypadkach chodzi o wyróżnienie się i zrobienie pierwszego wrażenia. A na to mamy nie więcej niż 13 sekund.

W obydwu przypadkach wychodzimy na przeciw takim potrzebom. Doświadczenie wyniesione z pracy z setkami profesjonalnych i wymagających Klientów zaprocentowało wiedzą i umiejętnościami.

banery

W przypadku aranżacji witryny sklepowej wiele zależy od tego, czy mamy do czynienia z obiektem niezależnym czy umiejscowionym w galerii handlowej. Każda lokalizacja rządzi się innymi prawami jeżeli chodzi o aranżację i dobór środków. Wystarczy pamiętać, że w budynku wolnostojącym światło pracuje całkowicie inaczej niż w galerii handlowej. Tam światło dostaje się przez system okien, jeżeli mowa o świetle naturalnym. Bywa, że sklep w galerii większość dnia oświetlony jest światłem sztucznym. Ten i pozostałe czynniki – żeby wymienić założony cel sprzedażowy, klientelę, estetykę – pozwalają dobrać odpowiednie narzędzia. Paradoksalnie słowo witryna przewija się zarówno w Internecie jak i w tzw. “realu”.

Stoisko targowe

Stoisko targowe to całkowicie inne zagadnienie – choć wydaje się, że wszystkie jest tożsame. I tu i tu chodzi o wygląd. I tu i tu chodzi o ludzi. Zasadniczo tak. Jednakże targi pełnią całkowicie inną rolę niż witryna sklepowa. Na targach mamy do czynienia z dziesiątkami stoisk z tej samej branży lub pokrewnych. Na targach nie sprzedajemy – prezentujemy. W końcu na targach chodzi o estetykę, atrakcyjność i funkcjonalność stoiska. No i musi być po prostu show. Jeżeli ktoś Wam opowiada, że stoisko targowe ma być poprawne i spokojne oznacza to, że kompletnie nie wie, o czym mówi. Targi to dynamika. targi to energia. Targi to miejsce, z którego wracamy nakręceni. Tam robimy mnóstwo zdjęć i wspominamy. A co zapamiętamy? Najciekawsze stoisko i dobrze byłoby, aby to było stoisko nasze lub naszego partnera biznesowego.

Na zdjęciu z kuchnią widzimy więc stoisko targowe – zaprojektowane dla firmy stolarskie, specjalizującej się w wyposażaniu wnętrz. Dzięki temu, że stoisko nie jest typowe, następnego dnia po targach całe pojechało do Klienta do Londynu.