Sposoby pakowania, wysyłka i odbiór - PROGRAF SG
Telefon: +48 734 450 000
E-mail: handlowy@prografsg.com

         

Sposoby pakowania, wysyłka i odbiór

Pakowanie materiałów, jakie zamawiają nasi Klienci to praktycznie osobna dziedzina nauki. Warto odwiedzić nas kiedyś w trakcie realizacji kilku kampanii dla wielu Klientów. 

Wysyłka to również wyższa szkoła jazdy. Ale od czego jest zgrany i sprawny zespół. Tymczasem do rzeczy….

Tkaniny, bannery, backlight, blockouty: sublimacyjne, UV oraz solventowe, drukowane na materiałach dedykowanych do podświetlenia wysyłamy w formie rolowej na gilzie i pakujemy w rękawy foliowe.

Paczki długości do 175 cm, których suma wszystkich boków nie przekracza 300 cm, wysyłamy za pośrednictwem kuriera w tzw. opcji standard – na roli.
Jeżeli jakaś przesyłka nie mieści się w tych ramach – jest wyceniana indywidualnie u spedytora.

Pozostałe nośniki rolowe wysyłamy w formie paczki (złożone w kostkę) i możemy je spakować w tekturowe pudełko. Możesz również zlecić nam, aby nośnik został nawinięty na gilzę.

Materiały płaskie pakujemy w tekturę z zabezpieczeniem narożników oraz możemy owinąć je dodatkowo w folię stretch. W przypadku materiałów ponadgabarytowych, których suma wszystkich boków przekracza 300 cm, usztywniamy również boki paczki w celu minimalizacji uszkodzeń w czasie transportu. Paczki tego typu wyceniamy indywidualnie u spedytora.

Materiały foliowe i papierowe zwijamy w rulon, zabezpieczamy stretchem i dodatkowo pakujemy w karton lub tuby. Możesz nam też zlecić, aby nośniki, których dłuższy bok nie przekracza 100 cm zostały zapakowane na płasko, zabezpieczone w stretch i karton.

Materiały niestandardowe m.in. kasetony, stojaki, standy pakujemy w zależności od typu wysyłanego produktu i indywidualnych ustaleń między Tobą a nami.

Przesyłki o wadze powyżej 30 kg pakujemy i zabezpieczamy do wysyłki jako tzw. nośniki paletowe. Standard to paleta euro 80×120 cm, wysokości 180 cm (wymiar palety razem z towarem). Czas doręczenia tego typu przesyłki, to min. 48 godzin.