Targi Beauty Forum - akademia reklamy wizualnej - PROGRAF SG
Telefon: +48 734 450 000
E-mail: handlowy@prografsg.com

         

Targi Beauty Forum – akademia reklamy wizualnej

Zgodnie ze stworzonym przez siebie systemem oceny targów, podrzucam krótką relację z niezwykle udanej imprezy – Beauty Forum.

Beauty Forum – targi połączone z warsztatami. Można tam spotkać czołowych uczestników rynku kosmetycznego. Dla marketingowca, który odpowiada za przygotowanie firmy do targów – pozycja obowiązkowa. Zobaczysz jakie są trendy. Podpatrzysz nowinki. No i skalkulujesz budżet.

Od strony fotograficznej – rewelacyjna impreza. Piękne kobiety, mnóstwo luster, każdy życzliwie uśmicha się do obiektywu.

Zgodnie z moim rankigiem zacznijmy.

1. Promocja imprezy w mediach 

 

O tej imprezie było głośno w mediach – głównie w mediach społecznościowych i branżowych. Biorąc pod uwagę specyfikę – Beauty, kosmetyki – przy imprezie połączonej ze sprzedażą bezpośrednią – skuteczność była bardzo dobra.

 

2. Działania public relations

 

Ewidentnie organizatorzy zadbali o promocję poprzez materiały prasowe. Impreza jest kolejną edycją i ma swoje odpowiedniki w Niemczech. Każda z firm umieszczała na swoich stopkach w mailach informacje o obecności na imprezie. A zaraz potem jechali do Bolonii. Bo większość wystawców to sporzy gracze. Już się przekonali, że warto.

3. Wykorzystanie powierzchni

 

Impreza zagospodarowała praktycznie całą powierzchnię hali. Targi odbyły się w nowym obiekcie na Powiślu. Dawna montownia samochodów uratowana przez rozbiórką. Aż przyjemnie było patrzeć jak firmy wykorzystały całość obiektu.
 

4. Weryfikacja wystawców

 
Wszyscy byli z jednej bajki. Nie było dolepionych na siłę firm które były zapchaj dziurą. Impreza urosła już do rangi profesjonalnej.
 

5. Liczba odwiedzających

 
Nie mam szczegółowych statystyk ale generalnie było po prostu tłoczno jak w ulu. Na takie imprezy, mimo tłoku, przyjemnie się patrzy. Bo ma się poczucie, że ludzie, którzy się wystawili emanują pozytywną energią.

6. Atrakcje towarzyszące

 
Jak najbardziej! I to wiele. Pokazy, demonstracje, wykłady. Na każdej hali coś innego. Na jednek zorganizowano konkurs najlepszej stylizacji – co za tym idzie pojawiły się dziewczyny w sukniach i fryzurach stylizowanych na barok. Na drugiej sali mnóstwo stanowisk makijażu, gdzie można było obserwować mistrzynie fachu przy pracy. A wokół stoiska firm, które wspierały te pokazy. Cały czas coś się działo.

7. Czy warto wrócić

 
Zdecydowanie tak! To impreza, na której masz poczucie, że wystawcy prześcigają się w pomysłach na wielkość kasetonu. Od razu widać różnicę klas – kasetony z tkaninami a bannery. Budżet.
 

8. Co bym zmienił – w jakim zakresie

 
Jeżeli mógłbym firmom radzić – mocno iść w kierunku tkanin podświetlanych. Ostatecznie PCV lub pleksa. Banner niestety nie sprawdza się na imprezie, gdzie korzysta się z pięknych fotografii a sąsiedzi wystawili tkaniny z diodami LED.
Zdecydowanie więcej punktów z kawą.
 

9. Co najbardziej się podobało

 
Pokazy makijażu oraz konkurs na najlepszą stylizację. Czyli wydarzenia, które przyciągają widzów i decydują o atrakcyjności. Plus drobniejsze pokazy na stoiskach. Ludzie muszą wrócić do domów i firm i mieć co wspominać. Stoiska bez show zostaną dziś zapomniane. Umysł wypiera nudne rzeczy.
 

10. Najfajniejsze stoiska

 
Najciekawsze stoiska to Słowianka – fantastyczne kwiaty. Inglot – głównie dlatego, że sporo się działo. Jeszcze jedna firma, która postawiła fantastyczne budki do selfie. Trudno powiedzieć, czy im się to przełożyło na biznes ale było to odkrywcze. Plus wszystkie stoiska z podświetlanymi tkaninami i kasetonami z pleksą. Piękne podświetlone zdjęcie przyciąga wzrok.
Robert Gołębiewski
Kontakt:
+48 574 090 001