Pylony, szyldy, tablice - oznaczenia architektoniczne - PROGRAF SG
Telefon: +48 734 450 000
E-mail: handlowy@prografsg.com

         

Pylony, szyldy, tablice – oznaczenia architektoniczne

Pylony, szyldy i tablice informacyjne łączy zastosowanie – wszystkie znajdują zastosowania jako oznaczenia w architekturze. Zarówno wewnątrz budynków jak i na zewnątrz.

Pylony to najczęściej wolnostojące słupy. Bardzo często stosuje się je jako oznaczenia siedzib firm – np. dealerów samochodowych lub central motoryzacyjnych. Pylon bierze swój pierwowzór z totemów, które umieszczano w specjalnym miejscu świętego miejsca.

Duże tablice stosowane są przy trasach szybkiego ruchu oraz na fasadach budynków. Z kolei mniejsze tablice i tabliczki doskonale sprawdzają się jako oznaczenia wejść do pomieszczeń, numery pokoi hotelowych czy tabliczki informacyjne w biurach lub fabrykach. Szczególnie w tym ostatnim miejscu oznaczenia pomieszczeń mają bardzo duże znaczenie – również z uwagi na bezpieczeństwo i komunikację.

Przy produkcji pylonów oaz tablic najczęściej używamy sprawdzonych technologii. Materiały używane do realizacji tego typu zleceń to folie, polichlorek winylu (pot. PCW, PCV), szkło akrylowe (pot. Pleksiglas, Plexi), aluminiowa płyta kompozytowa (pot. Dibond), polistyren (pot. Styrodur) i pianka.