Pięć podstawowych zasad - PROGRAF SG
Telefon: +48 734 450 000
E-mail: handlowy@prografsg.com

         

Pięć podstawowych zasad

sprzedaż

Pięć podstawowych zasad, które pozwolą Ci być tak dobrym w sprzedaży jak tylko zechcesz

Tylko niewielu z nas jest w stanie przyjąć do wiadomości fundamentalną prawdę, że świetny sprzedawca, podobnie jak sportowiec, musi codziennie ćwiczyć podstawy swojego fachu. Wielu z nas woli wierzyć, że są drogi na skróty, dzięki którym ominiemy te podstawy i że jak taką drogę znajdziemy, pojawi się magiczna formuła, dzięki której pieniądze będą robiły się same. Im szybciej pozbędziesz się wiary w tę iluzję tym szybciej osiągniesz wyżyny a wszystko dzięki nieustannemu ćwiczeniu podstaw.

Pierwszą zasadą podstawową jest wyszukiwanie Klienta.

Jeżeli należysz do tej większości osób, które spotkałem na swojej drodze już samo brzmienie słów wyszukiwanie powoduje, że masz ochotę przerwać czytanie. Nie poddawaj się się jednak. Jeżeli nie lubisz wyszukiwania Klientów oznacza to tylko tyle, że nikt nie nauczył się profesjonalnego wyszukiwania Klientów. Nauczę Cię. 

Druga zasada to nawiązywanie kontaktów w sposób profesjonalny. 

Trzecia zasada to ocena potencjału. Większość sprzedawców marnuje swój czas na rozmowy z niewłaściwymi ludźmi. Jeżeli tak postępujesz, niezależnie od tego jak elokwentnie przedstawisz swój produkt czy usługę, Twoje wyniki będą zawsze słabe. Pokażę Ci w jaki sposób profesjonaliści upewniają się, że inwestują swój czas w rozmowy z właściwymi ludźmi, którzy mogą powiedzieć TAK zamiast marnować czas na rozmowy z osobami, które mogą jedynie powiedzieć NIE.  

Czwarta zasada rozwoju Twoich kompetencji polega na nauczeniu się jak radzić sobie z odmową i to w sposób skuteczny. Miejmy nadzieję, że nigdy nie będziesz musiał radzić sobie z odmowami. Jeżeli nie dotyczy Cię kwestia odmowy, pomiń po prostu ten akapit. Ale może zetknąłeś się z potencjalnym Klientem, który musi mieć czas do namysłu,  z potencjalnym Klientem, który ma już produkt taki jak Twój lub który od lat robi interesy z Twoim konkurentem. Słyszałeś już takie odpowiedzi? Nauczę Cię technik, dzięki którym będziesz się uśmiechał słysząc w przyszłości takie wymówki. Będziesz się uśmiechał, drążył dalej i będziesz domykał transakcje z większością osób, które wypowiadały te słowa. Ale za ten uśmiech przyjdzie Ci zapłacić cenę – będziesz musiał wypracować sobie koncepcję, przystosować propozycję swojej oferty i nauczyć się używania słów, które otworzą Ci wszystkie drzwi. 

Piątą i ostatnią zasadą jest domykanie transakcji. Wielu przeciętnych sprzedawców wyszukuje Klientów, nawiązuje kontakt, dokonuje oceny i radzi sobie z odmowami ale nie potrafi nauczyć się domykania. A właśnie to powstrzymuje Cię od osiągnięcia poziomu profesjonalisty. Domykanie zawiera w sobie elementy zarówno sztuki i nauki i wszystkich tych elementów można się nauczyć. Jednak wielu z nas zapomniało jak się uczyć – dlatego w kolejnym wpisie pomogę Ci w przyswojeniu kilku kroków, dzięki którym szybko opanujesz nie tylko treść moich porad ale również zaczniesz szybko uczyć się wszystkiego, co zechcesz opanować.

Chcesz wiedzieć więcej?

Napisz do mnie.

r.golebiewski@prografsg.com

lub zadzwoń

574 090 0001