Druk w technologii UV

Technologia UV kojarzy się w życiu codziennym głównie z fotografią oraz oczywiście z okularami. W obydwu przypadkach sprawa dotyczy eliminacji promieni UV.

Jeżeli chodzi o druk wielkoformatowy sprawa ma się zupełnie odwrotnie. Tu promienie UV wykorzystuje się dla dobra procesu druku.

 

Druk w technologii UV

Na czym to polega? Proces przypomina zjawisko, jakie wielu z nas obserwowało a może raczej którego doświadczało w gabinecie dentystycznym. Stomatolog, po wyborowaniu, umieszcza materiał uszczelniający w zębie a następnie asystentka “świeci” lampą. To najczęściej lampa UV, która powoduje, że materiał kompozytowy, który reaguje na promienie UV, twardnieje w ułamku sekundy. Dlatego dziś po wyjściu od dentysty możemy praktycznie od zaraz jeść i pić.

Druk UV

W przypadku druku proces jest nieco bardziej złożony ale zasada jest podobna. W głowicy maszyny znajduje się moduł naświetlający, którego rolą jest natychmiastowe utwardzenie wydruku. Nie trzeba czekać, aż atrament wyschnie. W przypadku naszej maszyny, takie wydruki realizujemy zarówno na materiałach sztywnych (płyta wchodzi, nadruk, wychodzi – jakbyśmy drukowali po stole) – jak i roli – druk przesuwa się przewijany na wstędze jak dawniej miałoto miejsce w przypadku pierwszych drukarek z karetką.

Rzecz jasna w naszej produkcji również zabezpieczamy wydruki przed promieniami UV. O tym jednak piszemy w dziale dotyczącym laminowania.

ssje fotograficzne

Chcesz wiedzieć więcej? Chcesz złożyć zamówienie?

Wypełnij ten formularz

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

FABRYKA

ul. Grudowska 65a,
05-822 Milanówek
Tel.: +48 22 755 80 10

DZIAŁ HANDLOWY – Kontakt
Tel.: +48 734 450 000, handlowy@prografsg.com
Poniedziałek – Piątek 09:00 – 17:00

SHOWROOM

ul. Białobrzeska 15,
02-370 Warszawa,
Tel.: +48 22 824 20 20

OSOBISTE SKŁADANIE ZAMÓWIEŃ I ODBIÓR
Tel.: +48 602 221 268, a.miziolek@prografsg.com
Poniedziałek – Piątek 08:30 – 16:30

Nasz facebook

Prograf SG dodał(a) nowe zdjęcia (4).
Prograf SG

Agro Show w Bednarach. Najwieksza impreza branzy agro w Polsce.
Odwiedzamy klientów i rozmawiamy z nowymi.
#agro #bednary #reklama #biznes #drukwielkoformatowy #druknafolii #kaseton
Czytaj dalejPokaż mniej

Zobacz na facebook
Prograf SG dodał(a) nowe zdjęcia (2).
Prograf SG

Dziś byliśmy u naszych Klientów na Agro Show w Bednarach ale zdjęcia jeszcze nie wywołane. Więc kolejnych kilka fotografii z cudownych stoisk we Frankfurcie.
#automechanika #brembo #filtron #prografsg #reklamawizualna #reklama #drukwielkoformatowy #stoiskotargowe #targi #motoryzacja
Czytaj dalejPokaż mniej

Zobacz na facebook

Banner – jedna z najbardziej klasycznych from reklamy. Nadal bardzo skuteczna. Łatwa do mocowania do siatki ogrodzeniowej czy ścian.
Możesz zobaczyć rodzaje materiałów do banerów odwiedzając naszą filię w Warszawie.
ulica Białobrzeska 15 Tel. 602 221 268
Przygotowaliśmy materiały bardzo pomocne przy wyborze materiału.
#bialobrzeska #prografsg #baner #reklama #reklamawizualna #kampaniareklamowa #wzornik #mocowanie
Czytaj dalejPokaż mniej

Zobacz na facebook
Prograf SG udostępnił(a) post użytkownika Adrenalinka.pl.
Prograf SG

Dziękujemy! Nasz partner w dziedzinie atrakcyjnego spędzania czasu Po Godzinach zrobił nam wielką przyjemność i wspomniał o naszej wizycie na Automechanice!Nasza zaprzyjaźniona firma – specjaliści od druku wielkoformatowego Prograf SG – odwiedzili największe na świecie targi dla branży motoryzacyjnej.
Odwiedzali tam swoich Klientów a przy okazji przesłali nam kilka fotografii. Na targach obecni byli najbardziej znani producenci podzespołów. Niektóre firmy przygotowały fantastyczne stoiska. Wkrótce więcej fotografii – każdy miłośnik motoryzacji znajdzie coś dla siebie.
#automechanika #prografsg #kasetony #reklamawielkoformatowa #drukwielkoformatowy
Czytaj dalejPokaż mniej

Zobacz na facebook
Prograf SG dodał(a) nowe zdjęcia (3).
Prograf SG

Automechanika 2018 – zaliczona. 20 km na nogach po 12 halach. Trzy intensywne dni. Blisko 200 spotkań. Zarówno z Klientami jak i tymi, którzy nimi już wkrótce zostaną.
Badaliśmy trendy w reklamie wizualnej oraz aranżacji stoisk targowych. Druk na tkaninach w ofensywie. Co wywoływało uśmiech na naszych twarzach – własnie kupiliśmy kolejną maszynę właśnie do druku na tkaninach. Działamy.
Więcej:
www.prografsg.com/automechanika-2018-we-frankfurcie/
#frankuft #automechanika #druknatkaninie #vutek #mimaki #printonfabric #reklama #reklamawizualna #prografsg #wurth #denso #ngk #bosch
Czytaj dalejPokaż mniej

Zobacz na facebook

Hits: 121