Co ludzi ogranicza w drodze do sukcesu - PROGRAF SG
Telefon: +48 734 450 000
E-mail: handlowy@prografsg.com

         

Co ludzi ogranicza w drodze do sukcesu

Co ludzi powstrzymuje przed sukcesem

Niektórzy ludzie uważają, że sprzedaż to za wiele pracy. To prawda. Sprzedaż to ciężka praca niosące ze sobą potencjalnie wysokie dochody. Jeżeli uważasz, że sprzedaż to za ciężka praca, moja rada – zmień pracę. Poniżej znajdziesz kilka najczęstszych przyczyn dlaczego ludzie nie odnoszą sukcesów w sprzedaży.

sprzedaż

Nie chcą sprzedawać

Czy aprobujesz sprzedaż? Kiedy słuchasz prezentacji sprzedażowej, czy czujesz się niezręcznie? Czy chcesz sprzedawać? Czy to co sprzedajesz ekscytuje Cię? Przez jak długi czas chcesz sprzedawać? Jeżeli traktujesz sprzedaż jako przystanek do czasu aż znajdziesz prawdziwą pracę, rzeczywiście możesz po prostu nie chcieć sprzedawać.Czy obracasz się w środowisku ludzi, którzy nie aprobują sprzedaży? Czy Twój szef aprobuje sprzedaż? Czy twoja rodzina aprobuje sprzedaż? Czy Twoi przyjaciele aprobują sprzedaż?Jeżeli dostrzegasz, że masz zbyt małe wsparcie w swoijej karierze sprzedawcy, musisz sam zdecydować jak z tym sobie poradzisz.
sprzedaż

Uważają, że nie zasługują na sukces

Wielu sprzedawców nie czuje przekonania, że zasługują na sukces jaki odnieśli. Tworzą skomplikowane procedury i podejmują mnóstwo zbędnych działań aby móc poczuć, że dostali to, na co zasłużyli. jeżeli tak jest w Twoim przypadku zalecam poszukanie profesjonalnej pomocy.

sprzedaż

Boją się, że rozmówcy będą im mówić przykre rzeczy

Wielu sprzedawców miało złe doświadczenia. Rozmówcy się na nich wydzierali, okłamywali ich a nawet nie przebierając w słowach wmawiali, jakimi są nędznymi kreaturami dlatego, że sprzedają te czy inne produkty. Wszystko sprowadza się do statystyki. Pewien odsetek ludzi będzie cię nienawidziło, niezależnie od tego, co zrobisz.Jakie było Twoje najgorsze doświadczenie? jakie są szanse że powtórzy się ponownie? I co zrobisz, jeżeli zdarzy się ponownie?To co mówisz sam do siebie podczas wyszukiwania Klientów ma ogromny wpływ na to co czujesz, kiedy rozmawiasz z Klientami Zaś to co czujesz podczas rozmów z Klientami ma wpływ na to co robisz podczas wyszkiwania Klientów.
sprzedaż

Nie mamy tego, czego potrzebujecie

Sprzedawaj tym ludziom, którzy rzeczywiście Cię potrzebują. Pewien gury sprzedaży powtarza: “Sprzedawanie oparte na rozwiązywaniu problemów oznacza, że sprzedajemy nasze produkty tym, którzy naprawdę ich potrzebują”. Jest cała masa firm i Klientów, którzy Cię potrzebują. Idź i je znajdź. To wszystko, co musisz zrobić.

sprzedaż

Bo trzeba być doskonałym

Klienci nie oczekują doskonałości. Ale oczekują wyjątkowości. Relacje biznesowe tworzysz wtedy, kiedy przyznajesz, że jesteś człowiekiem. Przyznaj się do swoich słabości a Twoja pozycja stanie się znacznie bardziej wiarygodna.

sprzedaz

jak się odblokować

Niektórzy sprzedawcy chcą odnieść sukces ale nie chcą odczuwać bólu ani dyskomfortu powiązanego z dochodzeniem do sukcesu. Część ich pragnień pacha ich do przodu a jednak pozostała część ich mózgu powstrzymuje. Jak w oscylatorze. Tkwią w takim stanie bez zmian. Kiedy czujesz taki stan blokady – nie możesz zmusić się do dzwonienia ani nawet sięgnąć po telefon, nie możesz nic napisać – oto rozwiązanie.

Odpuść

Nie walcz. Uwolnij się od tego uczucia blokady. Usiądź wygodnie w fotelu. Zaczerpnij oddech i wypuszczaj powietrze uwalniając stres i napięcie. Musisz uświadomić sobie, że nie robisz tego, co chcesz zrobić lub brak jest czegoś i ten brak powstrzymuje Cię przed ponownym sięgnięciem po telefon.

Obserwuj i notuj

Kiedy tak siedzisz, notuj. Co się dzieje? Jakie odczuwasz emocje? Co chodzi Ci po głowie? Co jest na Twoim biurku? Stań się niejako reporterem obserwującym swoje otoczenie. Wykonaj to bez emocji ani oceny, po prostu obserwuj co się dzieje.

Decyduj

W oparciu o to, co zaobserwowałeś, dokonał wyboru. To, co zdecydowałeś robić jest mniej ważne niż sama decyzja działania. Zrób to.

Przyglądaj się

Teraz przyglądaj się co się dzieje w efekcie Twojej decyzji. Patrz na to z Twojej własnej perspektywy a potem z perspektywy Klienta a potem z perspektywy strony trzeciej. Jeżeli czujesz taką potrzebę, usiądź swobodnie, zacznij ponownie obserwację. Rób to bez oceniania. Analizuj jakie rzeczy po Twojej decyzji zaczęły działać a jakie nie.

Powtarzaj

Jeżeli znowu złapiesz się na tym, że jesteś zablokowany, powtórz cały proces. Kluczem do sukcesu jest brak jakiegokolwiek powiązania emocjonalnego czy reakcji. To tylko biznes. Twoja [raca polega na tym, aby robota została zrobiona.

Napisz do mnie

r.golebiewski@prografsg.com

Lub zadzwoń

574 090 001