Banery - PROGRAF SG
Telefon: +48 734 450 000
E-mail: handlowy@prografsg.com

         

Banery

Banery – rodzaje i zastosowanie

baner reklamowyBanery to jedna z najbardziej znanych form reklamy zewnętrznej (bywa z powodzeniem stosowana we wnętrzach).
Wymiar banera jest zależny od koncepcji oraz jego zadania. Czasami lepiej jest użyć mniejszej formy z ciekawszą treścią. A czasem warto jest zastosować baner jako element maskujący niedoskonałości fasady czy ogrodzenia.

Baner to klasyczne zastosowanie do reklamy zewnętrznej – czyli Outdoor.

 

 

 

 

Bannery dzielimy według ich zastosowania:

Frontlit

Jak nazwa wskazuje, światło pracuje od od przodu, oświetlając powierzchnię bannera. Może być to światło słoneczne jak również sztuczne, podawane pod odpowiednim kątem. Dlatego często stosuje się rozwiązania matowe. Baner tego typu idealnie nadaje się jako tło fotograficzne.

Banery typu frontlit są odporne na działania czynników atmosferycznych oraz na promieniowanie ultrafioletowe. Nie ma konieczności stosowania zabezpieczeń w postaci laminatu.

Najczęściej stosowane elementy obróbki końcowej na potrzeby montażu to docięcie, zgrzew wzmacniający z oczkami, tunele. Patrz zdjęcie – to przykładowa produkcja pokazująca metody przygotowania montażowego.

Zastosowanie reklamowe: Reklama jednostronna w zastosowaniu zewnętrznym (outdoor). Oznaczenie reklamowe – jak w przypadku branży deweloperskiej.

 

Blackout

Baner tego rodzaju wykorzystywany jest do reklam dwustronnych. Blackout jak nazwa wskazuje wyposażony jest w ekran oddzielający warstwy  wydruku.

Banery blackout są odporne na czynniki atmosferyczne w tym promieniowanie ultrafioletowe. Nie ma potrzeby stosowanie dodatkowego zabezpieczenia takiego jak laminat.

Obróbka montażowa: docięcie, zgrzew wzmacniający i oczka, tunele.

Najczęściej wykorzystywane do: megaboardów, banerów start/meta, hangerów dwustronnych, flagietek fasadowych itp.

Zastosowanie reklamowe: najczęściej megaboardy, banery z oznaczeniami początku i końca (Start/Meta), dwustronne hangery.

Baner Backlit

Jak nazwa wskazuje, jest to materiał służący do podświetlania od tyłu (back – tył oraz lit – podświelotny).

Baner backlit przepuszcza światło i je rozprasza.

Charakteryzuje się doskonałą wytrzymałością na warunki atmosferyczne.

Wyróżnia go również wysoka tolerancja na rozciąganie, na temperaturę oraz promienie UV.

Zastosowania reklamowe: podświetlane nośniki reklamowe w dużym formacie. Idealne do rozwiązań, gdzie konieczne jest podświetlenie ciągłe zarówno w dzień jak i w nocy.

Materiały takie jak baner zapewniają swobodny przepływ powietrza, dostęp światła oraz nie zakłócają akustyki.

Potrzebujesz baner?

Napisz:

handlowy@prografsg.com

Skontaktujemy się najszybciej jak będzie to możliwe.