27 sposobów na to jak zabrać się do dzwonienia do Klientów - PROGRAF SG
Telefon: +48 734 450 000
E-mail: handlowy@prografsg.com

         

27 sposobów na to jak zabrać się do dzwonienia do Klientów

27 sposobów na to jak zabrać się za dzwonienie do Klientów

Tu znajdziesz gotowe przepisy na to, jak skutecznie wprowadzić się w stan gotowości do sukcesu. Wszystko sprowadza się do odpowiedniego nastawienia i stanu umysłu. Jak również pewnych technik komunikacji, które odgrywają kluczową rolę w sprzedaży. Ten element kursu będę uzupełniał na bieżąco.

sprzedaż

Nie jesteś gorszy

Wyobraź sobie, że nie masz żadnych Klientów i żadnej sprzedaży. Zacznij dzwonić. Jeżeli ktoś powie Ci NIE, nie będziesz w gorszej pozycji, niż znajdujesz się obecnie. A jeżeli tylko spytasz Klienta o biznes możesz znaleźć się w o wiele lepszym położeniu.

sprzedaż

Zwyczajnie – poproś

Cała magia w sprzedaży sprowadza się do tego, że jeżeli poprosisz – dostaniesz. Przyjmij więc moją radę:- Nie mów “NIE” za swojego Klienta. Jeżeli nie zapytasz go, czy ma chęć zapoznać się z Twoją ofertą podczas spotkania, to jakbyś za niego od razu powiedział “NIE”. Spytaj i pozwól zdecydować Klientowi.
sprzedaż

Siła demografii

Z kim najłatwiej będzie Ci robić interesy? Sprzedawaj tym ludziom. Zapewne masz doświadczenie w takiej branży lub masz za sobą szkolenie, które czyni Cię ekspertem.Pamiętaj – ekspert sprzedaży poruszając się po sadzie zbiera owoce wiszące najniżej.
sprzedaż

Ty mówisz “NIE” jako pierwszy

Eksperci zadają pytania. Eksperci zadają mnóstwo pytań!
(Poświęcę temu osobny, bardzo długi wykład)

Zadawaj pytania tak długo, aż upewnisz się, czy możesz pomóc Klientowi czy nie. Jeżeli nie możesz, powiedz mu o tym wprost.

Odmawiaj Klientom, którym nie możesz pomóc. Inaczej ściągasz na siebie problemy.

sprzedaż

Naucz się przełykać żabę

Mark Twain, słynny amerykański pisarz, o którym nie mogłeś nie słyszeć a którego powinieneś czytać, jeżeli uważasz się za fachowca od sprzedaży, mawiał:”Jeżeli ktoś ma przełknąć żabę, nie powinien się jej przyglądać za długo”.Zawsze najpierw dzwoń do najtrudniejszych Klientów na początku i po prostu zapewnij sobie komfort, że masz sprawy z głowy.
sprzedaż

Poznaj trenera

Przez trenera rozumiem tu kogoś, kogo Amerykanie nazywają określeniem “coach”. Nie myślę tu o “kouczach”, których obecnie w Polsce mnóstwo, którzy jednak po bliższym poznaniu sprzedają Ci ogólnie znane prawy no i co najważniejsze, nie wąchali prochu.

Ten ktoś powinien umieć nabuzować się Cię do działania. Powinien być to ktoś, kto umie poprawić Ci humor, rozbawić Cię, napełnić pozytywną energią. Ktoś, kto nigdy Cię nie zawiedzie. Ktoś, dla kogo będziesz w stanie ruszyć w teren i upolować najgrubszą zwierzynę.

Oglądaj filmy i czytaj książki. Kiedy zaczniesz patrzeć na kino pod kątem szukania inspiracji, odkryjesz wiele dzieł kina czy literatury na nowo. Kto trenował Rocky’ego? Kto mobilizował Sherlocka Holmesa? Każda postać ma kogoś, kto go wpierał. Historia? Doskonałym przykładem jest Perykles. Poczytaj – zrozumiesz.

sprzedaż

Wielkie marzenia!

Wyobraź sobie, że zwiększasz swoje wyniki sprzedażowe razy dziesięć! A pamiętasz moment, w którym sprzedałeś coś po raz pierwszy? Pewnie nie było to coś rewelacyjnego. Może nawet nie było to B2B czyli może sprzedałeś stare auto, kolekcję płyt czy ciuchy na wyprzedaży. Jak patrzyłeś w tamtych czasach na ludzi, którzy sprzedawali za duże pieniądze? Nie dałeś rady? Przecież dziś sprzedajesz za dziesiątki razy większe pieniądze niż na początku.

Różnica między WTEDY a TERAZ jest taka, że masz inne spojrzenie na to, co jest możliwe, jesteś wyposażony w lepsze narzędzia i masz większe umiejętności. Aby więc zwiększyć dziesięciokrotnie swoją sprzedaż potrzebujesz właściwej perspektywy by ocenić co jest możliwe oraz innych narzędzi i umiejętności. Zacznij od wielkich marzeń a potem możesz określić jakich narzędzi i umiejętności potrzebujesz.

sprzedaż

Bądź gotowy na transakcję

Nie zawsze jest tak, że dostajesz to, czego chcesz. Jednak prawie zawsze jest tak, że otrzymujesz to, czego się spodziewasz. Ekspert wie, że ktoś, gdzieś potrzebuje tego, co on oferuje a więc ekspert oczekuje, że znajdzie tego kogoś – prędzej czy później.
sprzedaż

Żadnych wymówek!

Najczęstszą wymówką jaką się słyszy jest “Teraz muszę napić się kawy”. Jeżeli nie napiłeś się kawy i nie zjadłeś śniadania przed pojawieniem się w biurze, nie jesteś gotowy do pracy. Wykonaj pierwszych dziesięć telefonów. Dopiero potem możesz zrobić sobie kawę.

 

 

 

Napisz do mnie:

r.golebiewski@prografsg.com

lub zadzwoń

574 090 001