2-ga zasada szybkiego przyswajania wiedzy - PROGRAF SG
Telefon: +48 734 450 000
E-mail: handlowy@prografsg.com

         

2-ga zasada szybkiego przyswajania wiedzy

sprzedaż

Powtarzanie

Powtarzanie – jak mówi łacińskie przysłowie – to matka nauki. Nauki w rozumieniu uczenia się.Powtarzaj cokolwiek często a wkrótce czynność czy umiejętność wejdą Ci w krew. Wszyscy świetni sprzedawcy czy ludzi biznesu, których znam i cenię zazynają swoje wypowiedzi od zdań, które doskonale opanowali. Dostroili swoje wypowiedzi do swoich potrzeb i niejako wtłoczyli je w swoją osobowość. Kiedy już tego dokonali, przeszli do powtarzania i nieustannej analizy tych wypowiedzi aż doszli do stanu, kiedy kontrolowali słowa, które wypowiadali. Wtedy wypowiadali je z przekonaniem – i uzyskiwali efekt, jaki chcieli osiągnąć.

Aby ująć to w skrócie – skutecznie wykorzystali narzędzie powtarzania. Czym jest skuteczne powtarzanie?

To coś znacznie więcej niż wyklepanie wbitego na pamięć tekstu, kiedy obudzisz się w środku nocy.Skuteczne powtarzanie oznacza, że powtarzasz wszystko świadomie i angażujesz się w to całym sobą. Skuteczne powtarzanie oznacza, że dzielisz materiał na części a następnie łączysz go ponownie tak, aby pasował do Ciebie. Skuteczne powtarzanie oznacza, że piszesz, czytasz, mówisz i słuchasz. Dotyczy to słów, które zamierzasz wypowiadać. Skuteczne powtarzanie oznacza, że dodajesz słowom dramatyzmu i układasz je w głowie tak, aby tańczyły, jak im zagrasz. W końcu, skuteczne powtarzanie to jednocześnie cena w formie wysiłku, jaką płacisz aby dobry materiał – słowa –  tak naprawdę pochodził od ciebie.

Te pierwsze dwie zasady – wizualizacja efektu oraz powtarzanie – mają kluczowe znaczenie. To jakbyś miał już fundament i podłogę. Ale nie przerywaj – ani nawet nie myśl o zwalnianiu tempa – nie zamieszkasz przecież w domu bez ścian!Natychmiast przejdź do następnego etapu nauki.Kiedy spotykam się z osobami, które korzystały z moich rad, a które zwiększyły swoją efektywność mówią, że bardzo mocno pracowali wprowadzając w życie trzecią zasadę.Tą trzecią zasadą jest zastosowanie w praktyce.O tym będzie kolejny wpis.

Chcesz wiedzieć więcej?

Napisz do mnie:

r.golebiewski@prografsg.com

lub zadzwoń.

574 090 001