Telefon: +48 734 450 000
E-mail: handlowy@prografsg.com

Należymy do oraz

Urodzony sprzedawca to mit

Sprzedawca
Jakże wielu z nas wierzy w mit urodzonego sprzedawcy. Takie spojrzenie jest bardzo kuszące. Dzięku temu wszystko staje się łatwe i nie wymaga pracy. I pozwala zrzucić z siebie odpowiedzialność za własną efektywność. To powszechne przekonanie jest niebywale destruktuwne. I właśnie teraz zamierzam je raz na zawsze usunąć z Twojego umysłu. Na swojej zawodowej drodze spotkałem ludzi, którzy odnoszą fantastyczne sukcesy jako sprzedawcy. Spotkałem również takich, którzy nie radzą sobie ze sprzedażą tak dobrze, jakby mogli. Co gorsza, wielu z nich nigdy nie osiągnie pełni swojego potencjału ponieważ wierzą w mit urodzonego sprzedawcy. Mit urodzonego sprzedawcy to broń obosieczna. Czemu? niektórzy z nas wierzą, że są urodzonymi sprzedawcami. To wspaniale napędza ego i pewność siebie. Ale prowadzi do nadmiernej pewności siebie. A ta zaś powoduje, że nie chcemy się uczyć i w efekcie nie osiągamy pełni swoich możliwości. 

Inni z kolei uważają, że nie są urodzonymi sprzedawcami. Uważają, że sobie nie radzą, a nawet, że są beznadziejni i wpadają w pułapkę ograniczania swojego potencjału.

Nie rozpędzaj z twierdzeniem, że jesteś wolny od wiary w ten mit. Jestem przekonany, że wielu sprzedawców funkcjonujących znacznie poniżej swoich możliwości cierpi na skutek wiary w ten mit. Zmierzmy się więc z tym przekleństwem i pozbądźmy się ciężaru.

Nie narodził się jeszcze doskonały sprzedawca, który urodził się mistrzem w tych fachu.

Wyobraź sobie kobietę na sali porodowej. Jej nowe narodzone dziecko mówi: “Rozluźnijcie, czujcie się przy mnie swobodnie a jak macie jakieś pytania, to śmiało, pytajcie”. Wyobrażasz sobie coś takiego?

Ten mały człowieczek ma przed sobą długą drogę zanim w ogóle zacznie uczyć się chodzić, mówić i funkcjonować bez pieluch. Musi się wiele nauczyć a jeżeli zamierza być świetnym sprzedawcą, musi się tego wszystkiwego nauczyć.

Psychologowie od dawien dawna spierają się, czy fakt, że podkakujemy w reakcji na nagły hałas czy wystrzeloną za naszymi plecami torebkę – jednak zgadzają się co do tego, że wszystko co dotyczy sprzedaży jest procesem wyuczonym.

Przestań więc szukać wymówek przed ciężką pracą i nauką na drodze do mistrzostwa w sprzedaży. Nie ma znaczenia, czy uważasz się za obdarzonego mocami sprzedaży czy nie, musisz po prostu zapłacić cenę, jaką ponoszą wszyscy, którzy się uczą umiejętności.Nigdy więc nie przestawaj się uczyć i analizować swoje umiejętności. Zawodowcy co roku wracają do podstaw swojej wiedzy. I właśnie tu zaczniemy nasze rozmowy (ciąg dalszy w kolejnym wpisie).Najnowsze wpisy na stronie
[post_grid id=”891″]

Zasady przygotowywania plików

Kliknij przycisk aby pobrać wskazówki dotyczące przygotywywania plików.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

FABRYKA

ul. Grudowska 65a,
05-822 Milanówek
Tel.: +48 22 755 80 10

DZIAŁ HANDLOWY – Kontakt
Tel.: +48 734 450 000, handlowy@prografsg.com
Poniedziałek – Piątek 09:00 – 17:00

SHOWROOM

ul. Białobrzeska 15,
02-370 Warszawa,
Tel.: +48 22 824 20 20

OSOBISTE SKŁADANIE ZAMÓWIEŃ I ODBIÓR
Tel.: +48 602 221 268, a.miziolek@prografsg.com
Poniedziałek – Piątek 08:30 – 16:30

Skontaktuj się z nami. Opisz nam swój projekt. Ten formularz pomoże nam szybko wrócić do Ciebie z informacjami.
[everest_form id=”1045″]