Targi Home Design

Targi Home Design 2018 - Centrum targowe Ptak Expo

Home Design 2018

Targi Home Design w Centrum targowym Ptak to świetna impreza. Wydaje się, że organizator wsłuchał się w głosy zarówno wystawców jak i odwiedzających.

Całość targów składała się z 4 hal starannie wypełnionych stoiskami. Każda hala była spójnie zamknięta tematycznie. Dzięki temu odwiedzający łatwo mogli odnaleźć to, czego szukali.

Odwiedzaliśmy naszych Klientów i szukaliśmy inspiracji.

Home Design 2018

Warsaw Home 2018. Wielkie międzynarodowe marki i polski design na światowym poziomie

Trzecia edycja Warsaw Home, wydarzenia stworzonego przez Kasię Ptak, to rekordowa liczba 623 wystawców i 67 325 zwiedzających. Jednak rzecz nie tylko w liczbach. Na żadnych targach w Europie Środkowo–Wschodniej nigdy wcześniej nie można było zobaczyć tylu wielkich marek ze świata designu. Nigdzie też wcześniej nie było tak łatwo dostrzec, że polski design, polskie przedsiębiorstwa i polscy projektanci osiągnęli już światowy poziom.

Targi Warsaw Home 2018 odbyły się w dniach 4–7 października w Nadarzynie pod Warszawą. Na trzeciej edycji pojawiło się 623 wystawców, w tym 119 z zagranicy. Ekspozycje odwiedziło 67 325 osób z 65 krajów, z czego 22 223 to profesjonaliści (29% z zagranicy), m.in. architekci i dystrybutorzy. W 2017 roku wydarzenie odbyło się w trzech halach, w 2018 roku wystawcy zajęli już pięć, o łącznej powierzchni ponad 120 tys. m kw. (to więcej niż połowa powierzchni najliczniej odwiedzanych w branży wyposażenia wnętrz targów mediolańskich). Kasia Ptak, CEO i pomysłodawczyni targów, od początku widziała potencjał Warsaw Home i lokalizacji w centrum Polski i Europy. Jej wizja stała się rzeczywistością. Warsaw Home to najdynamiczniej rozwijające się targi wnętrzarskie i meblowe na świecie.

Home Design 2018

Wielkie marki w globalnym wydaniu

Na Warsaw Home można było zobaczyć te same wielkie marki, które co roku pokazują swoje nowości w Mediolanie i w Kolonii. Licznie reprezentowane były firmy z najwyższej półki, takie, które już zapisały się w historii wielkiego designu: Moroso, B&B Italia, Kartell, Magis, Cappellini, Edra, Tom Dixon czy Vitra. – Jestem pod wrażeniem Warsaw Home – mówił Stefano Giovannoni, gwiazda Design Forum Warsaw Home, sławny włoski projektant i założyciel marki Qeeboo. – Przyznam, że nie spodziewałem się aż takiego rozmachu i tak wielu znanych światowych firm.

I choć znane marki nie od dziś współpracują z polskimi salonami wyposażenia wnętrz, ich masowa obecność na Warsaw Home oznacza coś nowego. Na targach można było zobaczyć nowości i meble-ikony, prezentowane na ekspozycjach zaprojektowanych zgodnie z konceptami globalnymi. Co ciekawe, mimo tak silnej konkurencji, to wcale nie zagraniczna marka wygrała konkurs na najlepsze stoisko targów.

Home Design 2018

Jesteśmy dumni z polskiego designu

Warsaw Home pokazało, że luka pomiędzy światowym a polskim designem już zniknęła, a jedyne, czego potrzebujemy, to odpowiedniej promocji. Polska jest trzecim eksporterem mebli na świecie i drugim w Europie. Jednak „polskie meble” ciągle jeszcze nie funkcjonują jako rozpoznawalna, wartościowa marka, a polscy przedsiębiorcy do niedawna niemal całkowicie nie doceniali roli designu. Na szczęście to się zmienia. Na targach Warsaw Home, w jednej hali, na sąsiadujących ze sobą stoiskach można było zobaczyć włoskie, brytyjskie, szwajcarskie, niemieckie i polskie marki. – Nie tylko jakość mebli jest równie wysoka, doskonale były również zaprojektowane stoiska – mówi Michał Mazur, trendwatcher, współprowadzący dyskusje na Design Forum Warsaw Home. – MDD, Bejot, Profim i Vzór to tylko wybrane przykłady świetnych firm z fantastycznymi ekspozycjami.

Wśród nominowanych do nagrody za najlepsze stoisko znalazło się wiele polskich firm. Grand Prix Warsaw Home otrzymał Fameg, który na żywo prezentował proces powstawania mebli z giętego drewna. 

home design

Wielkie premiery i ciekawe debiuty

Warsaw Home to okazja, żeby gościom z zagranicy, profesjonalistom z branży meblowej, pokazać polskie marki w kontekście światowego designu. Trudno o lepszy pomysł na ich promocję niż zestawienie z najlepszymi globalnymi firmami.

Na Warsaw Home swoją premierę miała marka Nurt, stworzona przez projektantkę Maję Ganszyniec. – Wiele osób mówiło nam na targach „to w ogóle nie wygląda jak polskie meble” – mówi Maja Ganszyniec. – Mam nadzieję, że za dziesięć lat nikomu nie przyjdzie do głowy taki „komplement” i że będzie całkowicie oczywiste, że polskie meble mogą wyglądać również dobrze, jak na przykład włoskie – dodaje projektantka.

Warsaw Home jest także platformą promocji polskich firm i projektantów dopiero startujących w branży. Dla takich marek powstał Poland Design Festival, wydzielona strefa targów. Tutaj można było zobaczyć debiutantów, firmy działające na niedużą skalę, wyszukać ciekawe, zaprojektowane i wykonane w Polsce przedmioty do urządzenia domu i poznać ludzi, którzy wierzą, że dobre wzornictwo ma siłę przeobrażania otaczającego nas świata.

home design

 

Warsaw Home +

Warsaw Home to nie tylko targi. To również wystawy i wiele wydarzeń towarzyszących, jak m.in. wspomniany wcześniej Poland Design Festival. W ramach Warsaw Home 2019 odbyła się również akcja Pomagamy Urządzać i Archi Day, impreza skierowana przede wszystkim do architektów wnętrz, z grafikiem wypełnionym wykładami, warsztatami i dyskusjami. Targi to również cztery dni otwartych dla publiczności spotkań z designerami i architektami, czyli Design Forum, w tym roku prowadzone pod wspólnym hasłem Siła! Od pierwszej edycji, dzięki udziałowi polskich i zagranicznych gwiazd projektowania, jest jednym z najmocniejszych filarów Warsaw Home. W tym roku w Design Forum udział wzięły takie sławy, jak Stefano Giovannoni, Nika Zupanc, Tom Dixon i Giulio Cappellini, a o wysoki poziom z polskiej strony zadbali między innymi Jakub Szczęsny, Oskar Zięta, Tomasz Rygalik, Maja Ganszyniec, Krystian Kowalski, Mac Stopa i Robert Konieczny.

home design

Zapraszamy w 2019 roku

Żeby w pełni docenić targi Warsaw Home, trzeba było spędzić na nich wiele godzin i przejść wiele kilometrów alejkami w poszczególnych halach. To pełna możliwości platforma łącząca producentów, projektantów, dystrybutorów i końcowych użytkowników, miejsce dla tych, którzy szukają produktu z najwyższej, średniej albo masowej półki. Energia organizatorów na czele z Kasią Ptak, potencjał polskiego przemysłu meblowego i kreatywność designerów przekłada się na wysoki poziom wydarzenia. Po zaledwie trzech latach od powstania nie ma wątpliwości, że to najważniejsza impreza targowa w branży wyposażenia wnętrz w Europie Centralnej i Środkowo-Wschodniej, łącząca starą Europę z nowymi, rozwijającymi się rynkami – nie tylko na naszym kontynencie.

Warsaw Home 2018:

Powierzchnia targów: 120 tys. m kw.

Liczba wystawców: 623, w tym 119 z zagranicy

Liczba odwiedzających: 67 325 osób, B2C – 45 102 osób, B2B – 22 223 osób (29% z zagranicy)

Grand Prix za najlepsze stoisko targów jury przyznało firmie Fameg oraz w strefie Selected Design. Inne firmy, które otrzymały nagrody Warsaw Home, to Bora w sekcji Kitchen & Dining, Enger w sekcji Interior Finish, Davis w sekcji Deco i Taranko w sekcji Furniture.

 

Warsaw Home to czterodniowe Międzynarodowe Targi Wyposażenia Wnętrz organizowane w PTAK Warsaw Expo. Podczas wydarzenia prezentowane są oferty producentów i dystrybutorów z branży meblowej, dekoracyjnej, wykończeniowej oraz dodatków. Warsaw Home charakteryzuje koncept mieszany – stanowi zarówno platformę biznesową dla międzynarodowych kontraktacji, a także przestrzeń dla pasjonatów wyposażenia wnętrz. Warsaw Home to miejsce zrzeszające architektów, projektantów wnętrz, właścicieli firm, sklepy oraz klientów indywidualnych.

Najnowsze wpisy na stronie
27 sposobów na to jak zabrać się do dzwonienia do Klientów
27 sposobów na to jak zabrać się za dzwonienie do Klientów Tu znajdziesz gotowe przepisy na to, jak skutecznie wprowadzić
Read more.
Co ludzi ogranicza w drodze do sukcesu
Co ludzi powstrzymuje przed sukcesem Niektórzy ludzie uważają, że sprzedaż to za wiele pracy. To prawda. Sprzedaż to ciężka praca
Read more.
Magiczna cyfra 6 – czyli czemu sprzedawcy ponoszą porażki
Dlaczego sprzedawcy ponoszą porażki? Jaka jest najczęstsza przyczyna porażki? Pora na konkrety. Zacząłem od ogółów ale wszelkie wykłady motywacyjne muszą
Read more.
Warsaw Tatto Convention 2018 – kochamy tatuaże
Warsaw Tattoo Convention 2018 Odwiedziliśmy z aparatem Warsaw Tattoo Convention w Warszawie. Wspaniała impreza. Pełna fantastycznie wytatuowanych ludzi. Każdy z
Read more.
2-ga zasada szybkiego przyswajania wiedzy
Powtarzanie Powtarzanie – jak mówi łacińskie przysłowie – to matka nauki. Nauki w rozumieniu uczenia się.Powtarzaj cokolwiek często a wkrótce
Read more.
1 -sza zasada szybkiego przyswajania wiedzy
Jak szybko przyswajać wiedzę Studium pieniądza – tak można nazwać tych kilka porad. Należy położyć bardzo mocny akcent na to,
Read more.
Pięć podstawowych zasad
Pięć podstawowych zasad, które pozwolą Ci być tak dobrym w sprzedaży jak tylko zechcesz Tylko niewielu z nas jest w
Read more.
Targi Home Design
Targi Home Design 2018 – Centrum targowe Ptak Expo Targi Home Design w Centrum targowym Ptak to świetna impreza. Wydaje
Read more.
TARGI MSPO 2018 na 100-lecie Niepodległej Polski
TARGI MSPO 2018 na 100-lecie Niepodległej Polski. To kolejne targi, na których odwiedziliśmy naszych Klientów. Paryż, Londyn i Kielce – te
Read more.
Urodzony sprzedawca to mit
Urodzony sprzedawca to mit. Sprzedaż to umiejętności. to dyscyplina. To nieustanna nauka.
Read more.

Zasady przygotowywania plików

Kliknij przycisk aby pobrać wskazówki dotyczące przygotywywania plików.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

FABRYKA

ul. Grudowska 65a,
05-822 Milanówek
Tel.: +48 22 755 80 10

DZIAŁ HANDLOWY – Kontakt
Tel.: +48 734 450 000, handlowy@prografsg.com
Poniedziałek – Piątek 09:00 – 17:00

SHOWROOM

ul. Białobrzeska 15,
02-370 Warszawa,
Tel.: +48 22 824 20 20

OSOBISTE SKŁADANIE ZAMÓWIEŃ I ODBIÓR
Tel.: +48 602 221 268, a.miziolek@prografsg.com
Poniedziałek – Piątek 08:30 – 16:30

Skontaktuj się z nami. Opisz nam swój projekt. Ten formularz pomoże nam szybko wrócić do Ciebie z informacjami.

Hits: 192