Telefon: +48 734 450 000
E-mail: handlowy@prografsg.com

      

Jak drukować to z klasą

Drukować można dziś wszystko. 

Technika drukowania posunęła się tak dalece do przodu, że pozwala dziś przeciętnemu Kowalskiemu wydrukować sobie na prywatną ścianę co mu się podoba. I na czym mu się podoba. I w zasadzie czymś takim się zajmujemy. Drukujemy niepowtarzalne projekty naszych Klientów tak wielu podłożach, że wyliczenie ich tu zajęłoby zbyt wiele czasu. Ale dziś nie o tym.

Dziś o tym, że historia druku to również historia plakatu. Zachęcamy do refleksji nad historią tej formy komunikacji. Szczególnie tych plakatów, które zapisały się w historii.

[Best_Wordpress_Gallery id=”2″ gal_title=”Plakaty”]

Wspaniałe plakaty, które kształtowały historię świata. Jak choćby kobieta obecnie wykorzystywana przez pin-up girls powstała w roku 1943. Celem plakatu było budowanie morale klasy robotniczej w obliczu wojny.  Innym słynnym plakatem jest Tukan, który stał się symbolem znanej marki piwowarskiej, Innymi słynnymi plakatami są brytyjskie i amerykańskie plakaty mobilizacyjne z okresu I Wojny Światowej. Używane do dziś, jeżeli chcemy kogoś spytać co zrobił w danej sprawie.

Plakat nierozerwalnie łączy się z kinem. Słynne filmy takie jak “Szczęki” czy “Śniadanie u Tiffany’ego” zostały zapamiętane również ze względu na fantastyczne plakaty.

Jak się okazuje, mamy swój wkład w historię plakatu. Plakat wyborczy z bohaterskim szeryfem z filmu W samo południe zapisał się w historii poligrafii. Szeryf umieszczony został na plakacie nawołującym do udziału w wyborach. Był to plakat Solidarności.

Przy dzisiejszej technice druku oraz technice obróbki graficznej możemy tworzyć własne plakaty. Odrobina wyobraźni plus szczypta wysiłku i możemy zaskoczyć przyjaciół, rodzinę czy Klientów plakatem, na którym startujemy w wyborach czy gramy w megahicie kina akcji. My zaś chętnie to wydrukujemy w wielkim formacie.

Drukować

 

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

[everest_form id=”1045″]