Druk w technologii UV

Technologia UV kojarzy się w życiu codziennym głównie z fotografią oraz oczywiście z okularami. W obydwu przypadkach sprawa dotyczy eliminacji promieni UV.

Jeżeli chodzi o druk wielkoformatowy sprawa ma się zupełnie odwrotnie. Tu promienie UV wykorzystuje się dla dobra procesu druku.

 

Druk w technologii UV

Na czym to polega? Proces przypomina zjawisko, jakie wielu z nas obserwowało a może raczej którego doświadczało w gabinecie dentystycznym. Stomatolog, po wyborowaniu, umieszcza materiał uszczelniający w zębie a następnie asystentka “świeci” lampą. To najczęściej lampa UV, która powoduje, że materiał kompozytowy, który reaguje na promienie UV, twardnieje w ułamku sekundy. Dlatego dziś po wyjściu od dentysty możemy praktycznie od zaraz jeść i pić.

Druk UV

W przypadku druku proces jest nieco bardziej złożony ale zasada jest podobna. W głowicy maszyny znajduje się moduł naświetlający, którego rolą jest natychmiastowe utwardzenie wydruku. Nie trzeba czekać, aż atrament wyschnie. W przypadku naszej maszyny, takie wydruki realizujemy zarówno na materiałach sztywnych (płyta wchodzi, nadruk, wychodzi – jakbyśmy drukowali po stole) – jak i roli – druk przesuwa się przewijany na wstędze jak dawniej miałoto miejsce w przypadku pierwszych drukarek z karetką.

Rzecz jasna w naszej produkcji również zabezpieczamy wydruki przed promieniami UV. O tym jednak piszemy w dziale dotyczącym laminowania.

ssje fotograficzne

Chcesz wiedzieć więcej? Chcesz złożyć zamówienie?

Wypełnij ten formularz

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

FABRYKA

ul. Grudowska 65a,
05-822 Milanówek
Tel.: +48 22 755 80 10

DZIAŁ HANDLOWY – Kontakt
Tel.: +48 734 450 000, handlowy@prografsg.com
Poniedziałek – Piątek 09:00 – 17:00

SHOWROOM

ul. Białobrzeska 15,
02-370 Warszawa,
Tel.: +48 22 824 20 20

OSOBISTE SKŁADANIE ZAMÓWIEŃ I ODBIÓR
Tel.: +48 602 221 268, a.miziolek@prografsg.com
Poniedziałek – Piątek 08:30 – 16:30

Nasz facebook

Prograf SG dodał(a) nowe zdjęcia (2).
Prograf SG

Pamiątkowe szklane tablice na tle wykonanym z plexi robią niesamowite wrażenie. Plexi jako tło stanowi interesujące rozwiązanie. Jeśli poszukujesz niestandardowych pomysłów np. dot. wystawy czy ekspozycji skontaktuj się z nami.
#tablica #plexi #tło #grawer #wydruknafolii #druk #PrografSG
Czytaj dalejPokaż mniej

Zobacz na facebook
Prograf SG dodał(a) nowe zdjęcia (4).
Prograf SG

Jesienne zwierzaki gotowe; wydrukowane, wycięte, spakowane i w drodze na ekspozycję. Materiałem, z którego wykonano produkt jest płyta z tekturowego plastra miodu. Ze względu na jego dużą wytrzymałość przy zachowaniu niewielkiej wagi, zyskuje na popularności.Jeśli potrzebujesz nietuzinkowych elementów do aranżacji np. witryny napisz do nas.
#karton #plastermiodu #druk #cięcie #PrografSG #wiewiórka #squirrel
Czytaj dalejPokaż mniej

Zobacz na facebook
Prograf SG dodał(a) nowe zdjęcia (3).
Prograf SG

Stworzenie podświetlanego kasetonu wymaga nielada precyzji. Nasi fachowcy dbają o staranne wykonanie i wykończenie tego jakże modnego ostatnio produktu reklamowego. Jeśli chcesz zobaczyć jak powstaje taki kaseton zapraszamy do naszej fabryki. Zadzwoń aby się umówić na wycieczkę z przewodnikiem.
#kaseton #kasetonpodświetlany #precyzja #PrografSG #fabryka #Milanówek
Czytaj dalejPokaż mniej

Zobacz na facebook

Reklama nie jest jedynym obszarem naszej działalności, mamy również swój skromny udział w kulturze wysokiej.
"Znacie?… Znamy!" Teatr Narodowy zaprasza na przegląd repertuaru polskiego w stulecie odzyskania niepodległości 2 – 18 listopada 2018 roku.

www.narodowy.pl/repertuar,kalendarium.html?month=11&year=2018

#druk #banerreklamowy #drukwielkoformatowy #PrografSG #TeatrNarodowy
Czytaj dalejPokaż mniej

Zobacz na facebook
Prograf SG dodał(a) nowe zdjęcia (2).
Prograf SG

Zwykle banery są kolorowe, my postanowiliśmy przedstawić Wam wersję klasyczną czarno-białą. Są one nadal jedną z najtańszych i najbardziej popularnych form reklamy. Jeśli planujesz kampanię niskobudżetową to jest to najlepsza forma reklamy dla Ciebie. Zadzwoń jeszcze dziś, aby poznać nasze warunki handlowe.
#baner #drukwielkoformatowy #druk #PrografSG
Czytaj dalejPokaż mniej

Zobacz na facebook

Hits: 207