Druk w technologii UV

Technologia UV kojarzy się w życiu codziennym głównie z fotografią oraz oczywiście z okularami. W obydwu przypadkach sprawa dotyczy eliminacji promieni UV.

Jeżeli chodzi o druk wielkoformatowy sprawa ma się zupełnie odwrotnie. Tu promienie UV wykorzystuje się dla dobra procesu druku.

 

Druk w technologii UV

Na czym to polega? Proces przypomina zjawisko, jakie wielu z nas obserwowało a może raczej którego doświadczało w gabinecie dentystycznym. Stomatolog, po wyborowaniu, umieszcza materiał uszczelniający w zębie a następnie asystentka “świeci” lampą. To najczęściej lampa UV, która powoduje, że materiał kompozytowy, który reaguje na promienie UV, twardnieje w ułamku sekundy. Dlatego dziś po wyjściu od dentysty możemy praktycznie od zaraz jeść i pić.

Druk UV

W przypadku druku proces jest nieco bardziej złożony ale zasada jest podobna. W głowicy maszyny znajduje się moduł naświetlający, którego rolą jest natychmiastowe utwardzenie wydruku. Nie trzeba czekać, aż atrament wyschnie. W przypadku naszej maszyny, takie wydruki realizujemy zarówno na materiałach sztywnych (płyta wchodzi, nadruk, wychodzi – jakbyśmy drukowali po stole) – jak i roli – druk przesuwa się przewijany na wstędze jak dawniej miałoto miejsce w przypadku pierwszych drukarek z karetką.

Rzecz jasna w naszej produkcji również zabezpieczamy wydruki przed promieniami UV. O tym jednak piszemy w dziale dotyczącym laminowania.

ssje fotograficzne

Chcesz wiedzieć więcej? Chcesz złożyć zamówienie?

Wypełnij ten formularz

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

FABRYKA

ul. Grudowska 65a,
05-822 Milanówek
Tel.: +48 22 755 80 10

DZIAŁ HANDLOWY – Kontakt
Tel.: +48 734 450 000, handlowy@prografsg.com
Poniedziałek – Piątek 09:00 – 17:00

SHOWROOM

ul. Białobrzeska 15,
02-370 Warszawa,
Tel.: +48 22 824 20 20

OSOBISTE SKŁADANIE ZAMÓWIEŃ I ODBIÓR
Tel.: +48 602 221 268, a.miziolek@prografsg.com
Poniedziałek – Piątek 08:30 – 16:30

Hits: 344